Budapesti regionális döntő (2021/2022)

A regionális döntőre közvetlenül regisztrálhatnak a csapatok, illetve az osztály csomagot használó intézmények a legjobb csapataikat kvalifikálhatják a regionális döntőkre.

Dátum: 2022. január 29. 

Helyszín: Alternatív Közgazdasági Gimnázium (1035 Budapest,  Raktár utca 1.)

Továbbjutok száma: lásd lentebb + a januári Wildcard hely 

Szervező: Alternatív Közgazdasági Gimnázium

 

Továbbjutó csapatok száma a regionális selejtezőkből

  • 5-8 induló csapat esetén 1 darab továbbjutó
  • 9-14 induló csapat esetén 2 darab továbbjutó
  • 15-20 induló csapat esetén 3 darab továbbjutó  
  • 20+ induló csapat esetén 4 darab továbbjutó

 

További minden második verseny után a Wildcard szisztémának köszönhetően a bírók az eseményekről egy csapatot a nemzeti döntőbe juttathatnak. Azaz például a januári két regionális selejtező lezártát követően a nemzeti szervező a helyi bírókkal és zsűrikkel egyeztetve megnevez egy még nem kvalifikált csapatot, akit meghív a nemzeti döntőbe. Wildcard párok: Győr és Miskolc, Zalaegerszeg és Budapest, Tatabánya és Debrecen

 

A regionális döntő legjobb 1-3 helyezett csapata a Nemzeti döntőbe juthat tovább.

Regisztrált Challenge csapatok

  ID Csapat Képviselt intézmény
1 83 MegyeriRT Megyeri Úti Általános Iskola (Budapest)
2 99 Blokkolók Baráti csapat (Budapest)
3 101 TechLovagok Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium (Cegléd)
4 111 Telepi Teknősök Bán Aladár Általános Iskola Rákóczi Telepi Tagiskolája (Várpalota)
5 115 Kódokozók Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium (Cegléd)
6 116 Jász-Stones Csányi Alapítvány (Jászberény)
7 121 Operation Evergreen DKRMG (Dunakeszi)
8 123 RoboLabor Gödöllő RoboLabor (Gödöllő)
9 124 TövisCsapat NextGenPost TövisCsapat Robotika Klub (Budapest)
10 126 ORKA Robotics Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium (Budapest)

Végeredmény

A top csapatok helyezése:

Összesített  Csapat Robotfutam Alapértékek  Innováció  Robotdizájn 
1. Operation Evergreen 1. 5. 3. 2.
2 MegyeriRT 3. 3. 1. 5.
3 RoboLabor Gödöllő 4. 1. 4. 3.
4. TövisCsapat NextGenPost 9. 3. 2. 1.
5. Kódokozók 5. 2. 4. 6.
6. Blokkolók 2. 6. 7. 4.

Továbbjutó: Operation Evergreen (első helyezett), MegyeriRT (wildcard)

Kattints a képre a teljes mérethez!
Kattints a képre a teljes mérethez!
Kattints a képre a teljes mérethez!

Legjobb innováció: MegyeriRT

Legjobb alapértékek (csapatszellem): RoboLabor Gödöllő

Legjobb robotkonstrukció: TövisCsapat NextGenPost

Legjobb robotfutam: Operation Evergreen

Legjobb edző: Kurucz Balázs (RoboLabor Gödöllő)

Feltörekvő díj: RoboLabor Gödöllő

Motiváció díj: Kódokozók

Áttörés díj: Blokkolók

Regisztrált Explore csapatok

  ID Csapat Képviselt intézmény
1 96 Zaránkiak nem ismert
2 118 AKG Explorers AKG Általános Iskola (Budapest)
3 120 roboTaksony Taksony Vezér Német Nemzetiségi Általános Iskola (Taksony)

Végeredmény

Kattints a képre a teljes mérethez!

A legkörnyezetbarátabb modell: AKG Explorers

A legjobb modellbemutatás: roboTaksony 

A legötletesebb poszter: Zaránkiak

Korábbi évek eredményei:

2020/2021 Replay

 

 

 

 

A FIRST LEGO League partnerei:

 

2022/ HelloWorld Egyesület / Minden jog fenntartva.

Kérdésed van az oldalon olvasható információkkal kapcsolatban? Hibát találtál? Írj nekünk: fll@helloworldegyesulet.hu